DermaPen jest specjalnym urządzeniem do zabiegów mezoterapii i stanowi alternatywę dla „tradycyjnej” mezoterapii wykonanej igłą. Ma kształt i wygląd solidnego, eleganckiego długopisu ze zmiennym wkładem – kartridżem . Kartridż, który jest elementem sterylnym i jednorazowym, posiada igły o określonej grubości, długości i zagęszczeniu. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, dobieramy do urządzenia odpowiedni kartridż.
Podczas zabiegu wykonujemy serię mikronakłuć, które pobudzają regenerację i przebudowę skóry. Przed rozpoczęciem procedury nanosimy na okolicę zabiegu koktajl składników aktywnych, które nakłuwaniem wprowadzimy wgłąb skóry: mogą to być aminokwasy, biopeptydy, oligoelementy, minerały, witaminy, kwas hialuronowy. Składniki dobieramy indywidualnie do potrzeb skóry i planowanego efektu zabiegu.
Komponując odpowiednio preparat i głębokość nakłuwania redukujemy zmarszczki, przebarwienia, blizny, poprawiamy jędrność, strukturę i koloryt skóry. Zabiegi możemy przeprowadzić zarówno na twarzy, jak i w innych okolicach ciała wymagających biostymulacji: na szyi, dekolcie, dłoniach. Dermapen dobrze sprawdza się przy redukcji blizn i rozstępów, umiejscowionych na ramionach, udach, pośladkach czy brzuchu.
Czy różni się zabieg DermaPenem od zwykłej mezoterapii?
Po zabiegu DermaPenem skóra „ponakłuwana” jest bardzo regularnie, z dużą gęstością, wszystkie wkłucia mają tę samą głębokość, nie ma miejsc pominiętych. Powstaje w ten sposób duża powierzchnia regeneracji i działania składników aktywnych. Przy wyborze głębokich nakłuć stopień przebudowy skóry jest zwiększony (ważne przy redukcji blizn i rozstępów), przy nakłuciach powierzchownych uzyskujemy równomierne rozprowadzenie preparatu bez nadmiernego podrażnienia skóry. Przy skórach delikatnych z kruchymi naczyniami unikamy w ten sposób siniaków.
Nie wszystkie preparaty nadają się jednak do zastosowania przy użyciu DermaPena. Wiele koktajli biostymulujących czy preparatów z usieciowanym kwasem hialuronowym wymaga podania igłą podczas „zwykłej” mezoterapii.
Wtedy manualnie dokonujemy serii nakłuć skóry w określonych miejscach i zalecanych odstępach pomiędzy wkłuciami. Głębokość wkłuć dobieramy indywidualnie, w każdym punkcie wprowadzamy określoną ilość preparatu. Mamy tu nad tym większą kontrolę niż przy użyciu DermaPena. Podobnie jak przy korzystaniu z urządzenia DermaPen, w mezoterapii „zwykłej” również redukujemy zmarszczki, przebarwienia, blizny, poprawiamy jędrność, strukturę i koloryt skóry, zarówno na twarzy, jak i w innych okolicach ciała wymagających biostymulacji: na szyi, dekolcie, dłoniach.